Halogén Izzók Hb3 12V 60W Lumitec Limited +130% Duó

Információ a termékről
LumiTec Limited halogen bulbs made of high quality quartz glass with a suitable color thanks to which a light temperature of 4300K ??is achieved. Giving practically a beam of long-range light and a color very similar to daylight. Thanks to them the driving comfort is much better because our route will be mostly illuminated and safe. These bulbs have UV filter which ensures our reflector of possible matting. They have approval E4 printed on the base of the bulb.Benefits of the LumiTec Limited bulb:
• 130% higher lighting *
• a beam of light longer up to 40m *
• whiter light similar to daylight
• greater safety and driving comfort * compared to standard halogen bulbs Use:
• low beam
• high beam
• curve lighting Technical specification:
• Type: HB3
• Voltage: 12V
• Power: 60W
•
BASE: 9005
• Packing: 2 pcs.
• UV filter: Yes
• Homologation: E4
ID: 3530541
| Marka: | AMiO |
|---|---|
| Izzó Típus: | HB3 (9005) |
| Foglalat típus: | P20D |
| Feszültség (V): | 12V |
| Teljesítmény (W): | 60W |
| Fény Szín: | 4300K |
| Technológia: | HALOGEN |
| Elhelyezés: | A távolsági fényszóróhoz / A ködlámpákhoz / A tompított fényszóróhoz |
Kapcsolódó termékek
Izzó Típus: D2S
Foglalat típus: P32d-2
Fény Szín: 5500K
Foglalat típus: P32d-2
Fény Szín: 5500K
5 910 Ft
Izzó Típus: D2R
Foglalat típus: P32d-3
Fény Szín: 4300K
Foglalat típus: P32d-3
Fény Szín: 4300K
5 600 Ft


![[Obr.: 90/35/46-halogenova-sada-lumitec-limited-130-hb3-12v-60w-duo-1691749647.jpg]](https://www.fusionshop.hu/images/catalog-main2/90/35/46-halogenova-sada-lumitec-limited-130-hb3-12v-60w-duo-1691749647.jpg)

